AWM-PAK

Niezawodny partner w pakowaniu

AWM-PAK Sp. z o.o. Sp. K.

ul. Heliotropów 21

04-796 Warszawa

tel. / fax . : +48 22 612 63 11

email : biuro@awmpak.pl

Compacta EGS

Compacta EGS 5022, 7522 i 10022

Grupa maszyn pakujących Compacta EGS zaprojektowana z myślą o pełno-automatycznym pakowaniu produktów w folie PE, PVC i Poliolefinowe.

Maszyny dostosowane do pracy w linii, cykl pakowania sterowany za pomocą czujników – podawanie produktów ręcznie lub automatyczne z możliwością zastosowania różnorodnych samonakładaczy.

W skład grupy maszyn Compacta EGS wchodzą trzy modele : 5022, 7522 i 10022, różniące się zakresem formatów – odpowiednio : 450, 700 i 950. Zakres formatu : to suma szerokości i wysokości pakowanego produktu.

Proces pakowania polega na wprowadzeniu produktu na przenośniku w otafarty półrękaw foliowy, następnie zgrzanie folii i  wyprowadzenie zapakowanego produktu z maszyny. Zastosowanie stałocieplnego systemu zgrzewu poprzecznego zapewnia doskonały zgrzew przy zastosowaniu wszystkich rodzajów folii i wydajność produkcyjną do ponad 100 opakowań / min ( w zależności od konfiguracji urządzenia, rodzaju produktu i jakości folii ). Nóż zgrzewu wzdłużnego wykonuje szczelny, mocny i estetyczny zgrzew – zwłaszcza przy stosowaniu poliolefinowej folii termokurczliwej. Zastosowanie napędów elektrycznych w modułach nastawczych pozwala na szybkie przezbrajanie maszyny i znacznie skraca czas dostosowania maszyny do pakowania różnorodnych formatów produktów.

Maszyny Compacta spełniają najwyższej wymagania odnośnie jakości i wydajności oraz przeznaczone są do pakowania szerokiej gamy produktów.

 

Compacta 5022 Compacta 7522 Compacta 10022
Max. format produktu :
( szerokość + wysokość )
450 mm 700 mm 950 mm
Szer. zgrzewu poprzecznego: 500 mm 750 mm 1000 mm
Max. wysokość produktu: 220 mm 220 mm 220 mm
Możliwość zwiększenia  wysokości produktu ( opcja ) : ————- do 360 mm do 360 mm
Szerokość folii ( półrękaw ): 650/650 mm 850/850 mm 1150/1150 mm
Wydajność: do 120 taktów / min *. do 60 taktów / min *. do 45 taktów / min *.

 

 

Podawanie produktu ręczne lub całkowicie automatyczne, – taktowanie produktu poprzez poziome i / lub pionowe fotokomórki
Zmiana formatu za pomocą silników elektrycznych sterownych z pulpitu z blokadą.
Rodzaje folii PE / PVC / Poliolefina – i inne w postaci półrękawa grubości od 8 my do 100 my * ( opcja dodatkowa – urządzenie do składania folii z taśmy na półrękaw – możliwe stosowanie folii w postaci taśmy, opcja przydatna przy pakowaniu w folię z nadrukami )
Odwijacz folii napędzany silnikiem z regulacją prędkości. Naprężenie folii uzyskiwane za pomocą systemu rolek umieszczonych na wahaczu z kontrolą położenia i płynną regulacją jego naprężenia.
Nawijacz odpadu folii mechaniczny – o pojemności nawinięcia folii o grubości 15 my do około 1250 mb. *
Zgrzew poprzeczny : nóż stałocieplny, nie wymagający konserwacji, z regulacją temperatury, wysokość i prędkość regulowane *
Napęd zgrzewu poprzecznego: elektronicznie sterowany ( bez hamulca ). Z systemem zabezpieczającym przed uszkodzeniem produktu
Zgrzew wzdłużny: stałocieplny z kontrolą temperatury. Długość zgrzewu – bez ograniczenia. Folia ciągnięta za pomocą zespołu rolek i pasków . Do stosowania folii o grubości 8 my i przy pakowaniu produktów o wysokości ponad 150 mm polecany jest jako opcja dodatkowa : opatentowany system rolek prowadzące folię *
Transportery: wprowadzający i wyprowadzający.Prędkości transporterów regulowana przez falowniki. Zmniejszenie przerwy między transporterami (opcja stosowana przy pakowaniu krótkich produktów ) *
Sterowanie : Programowalny sterownik PLC , obsługa poprzez dotykowy panel z kolorowym graficznym wyświetlaczem , możliwość zapamiętania standardowo do 100 programów (opcja rozszerzenie pamięci do 500).
Wykrywanie produktów  :  za pomocą czujników.
Sprężone powietrze : 6 bar
Opcje dodatkowe: w pełni automatyczna, zmotoryzowana zmiana formatów, wybór zapamiętanych formatów z pamięci, sterowanie do druk marki (znacznika ) , eurodziurka, drukarka, etykieciarka, inne opcje na życzenie .

* w zależności od produktu, rodzaju folii, typu i wyposażenia maszyny – opcje ustalane indywidualnie z Klientem

Dane techniczne mogą ulec zmianie.

 

Panel sterujący :

Dotykowy panel z kolorowym graficznym wyświetlaczem ułatwiający pracę z maszyną Łatwe i szybkie wprowadzanie rozmiarów produktów za pomocą panelu graficznego. Przyjazne i intuicyjne oprogramowanie* Wybór zapamiętanych formatów z pamięci, w pełni zautomatyzowana zmiana formatów *
*  w zależności od wyposażenia
Systemy doprowadzające i dodatki:
Regulowane rolki ciągnące folię *

Zwiększone bezpieczeństwo / ochrona produktu
Redukcja odpadu folii, zmniejszenie kosztów folii

Łatwo dostępny odwijacz folii

Prosta wymiana rolek z folią, swobodny dostęp

Puszer / popychacz *

Montowany na transporterze doprowadzającym Compacty.

Do podawania okrągłych produktów np. pokrywki do kubeczków, rolki taśmy klejącej

Łatwy do demontażu . Z zależności od zastosowania transporter wejściowy może być wykorzystywany jako doprowadzenie lub w połączeniu z  puszerem / popychaczem.

* wzór opatentowany
Pneumatyczny samonakładacz A 3535

Do podawania produktów bezpośrednio na transporter wprowadzający maszyny pakującej.

Nadaje się do podawania czasopism, katalogów, płyt CD i DVD i itp. produktów.

Stacja etykietująca

Do aplikacji etykiet już wydrukowanych lub drukowania i aplikowania.

Do stosowania na płaskich produktach.

Urządzenie do falcowania folii

Dostępne jako opcja dodatkowa lub fabrycznie zintegrowany z maszyną pakującą.

Zwiększenie produktywności – poprzez dwukrotnie większą pojemność folii na rolce.

Niezastąpione przy stosowaniu folii z nadrukiem ( redukcja kosztów )

Wzory produktów zapakowanych na maszynie BVM Compacta :

    

Nowości:

Od 2 maja 2013 r nasza firma została oficjalnym dystrybutorem maszyn firmy BVM na Polskę.

Zapraszamy Państwa do naszego salonu w Warszawie na prezentację najnowszej generacji automatu BVM Compacta 5022 z tunelem obkurczającym SC 4530 SD do pakowania w folię. Na miejscu oferujemy możliwość przeprowadzenie prób jakościowo – wydajnościowych pakowania Państwa produktów.

Salon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze umówienie terminu. Serdecznie zapraszamy !

Partnerzy: